Bioenergoterapia

6 października 2009, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Jest to metoda leczenia, oficjalnie nie uznawana przez medycynę konwencjonalną. Wiele osób jednak twierdzi, że to właśnie ta metoda im pomogła w wielu schorzeniach. Profesor J. Aleksandrowicz z Katedry Psychologii uważa, że dzieje się tak, ponieważ bioenergoterapeuta troskliwie zajmuje się pacjentem, w związku z czym wiara w uzdrowienie znacznie rośnie i jednocześnie wzrasta placebo pacjenta.
Bioenergoterapeuci twierdzą, iż posługują się tą sama energią do leczenia pacjentów co lekarze medycyny chińskiej i dlatego te seanse są skuteczne. Według nich u podstaw każdej choroby leżą zaburzenie przepływu energii i dlatego potrzebna jest harmonia i równowaga. Tymczasem w medycynie chińskiej używa się igieł jako stymulatorów, zaś bioenergoterapeuci używają własnych wibracji.
Jak przebiega zabieg? Bioenergoterapeuta podczas zabiegu oddziaływuje swoją silniejsza zdrową energią na słabą energię chorego aby przywrócić harmonię i równowage organizmu. Konieczne jest najpierw ustalenie gdzie znajduje się źródło zaburzeń, odbywa się to poprzez dotyk lub terapeuta bez dotykania pacjenta wodzi rękami wzdłuż jego ciała.
Stosowane sa następujące techniki: doenergetyzowanie, magnetyzowanie, nasycanie, napromieniowanie rękami, oczyszczanie, przekaz energii, przekaz bezkontaktowy, udrażnianie, stabilizowanie i wzmacnianie przepływu energii. Pacjent odczuwa podczas zabiegu ciepło lub chłód, uczucie mrowienia, zabieg trwa około 20-30 minut. Efekty są miarodajne w chorobach czynnościowych, natomiast w przypadku zwyrodnienień tkankowych (miażdżyca, żylaki, zwyrodnienia stawów) terapeuci moga jedynie usprawnić przepływ energii w tych tkankach.
Każdy z terapeutów specjalizuje się w leczenie różnych schorzen, ponieważ każdy z nich reprezentuje inny poziom energetyczny. Warto więc przed udaniem się na taki seans przeanalizować kwestię, do kogo najlepiej się zgłosić. Warto sprawdzić przed udaniem się do gabinetu uprawnienia oraz uzyskać inne informacje od osób postronnych. Po kilku wizytach u terapeuty wykonaj badania, jeśli nie ma żadnej poprawy dalsza terapia jest nieuzasadniona.



Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz